Rehabilitační overball

 

Cvičení na rehabilitačním Overballu  

Umožňuje provádět mnohostrannou činnost k upevnění  zdraví  i  k relaxaci. Snižuje napětí Rehabilitační Overballorganismu, posiluje břišní a zádové svaly a aktivuje klouby. Je známý především tím, že správným cvičením dokáže na lidském těle odstranit svalové dysbalance, které mohou vzniknou jednostrannou zátěží či úrazech i autonehodách. Tímto pohybem se dostáváme až do hlubokých svalů, které jsou pro správné držení těla důležité -  dno pánevní, šíjové svalstvo, hluboké ohýbače krku a hluboké svaly zádové, které spolu s břišním svalstvem fixují páteř ve správné poloze.
Sedíte celý den u počítače, bolí Vás ramena, záda, nohy?
Přijďte si zacvičit a protáhnout !

 

Obecné zásady cvičení: 

NECVIČÍME ŠVIHOVĚ!  V každém cviku si plně uvědomuje pozvolnost a protahovanou oblast. Dbáme pravidelnému dýchání  – pro lepší protažení a bezpečnost cviku.                    Své využití najdete nejen v našem studiu, ale vřele doporučujeme doma i v kanceláři. Můžete si ho dát  v práci ke stolu, sedět na něm a odlehčit páteři, u televize ho můžete svírat mezi koleny a při sledování oblíbeného pořadu tak zároveň posilovat. Stala ze z něho neobvykle populární pomůcka.

 

Co to Overball je?

Cvičební pomůcka, která se používá také při rehabilitaci a fyzioterapii. S tímto lehkým, nafukovacím, pružným míčem lze provádět celou řadu cviků, při nichž se zapojují i svaly dna pánevního, šíjové svaly i svaly zádové, které spolu s břišním svalstvem fixují páteř. Takže cvičení s overballem pomáhá správně zpevnit tělo a zlepšit jeho držení.

Pro cvičení je ideální nafouknout míč do jedné poloviny až dvou třetin. Čím více jej nafouknete, tím intenzivněji při cvičení zvýrazníte balanční polohy, při kterých se aktivuje hluboký stabilizační svalový systém, ale cviky jsou samozřejmě náročnější.

 

Cvičení je pro ženy i muže všech věkových kategorií

  • proti bolestem zad
  • pro kompenzaci sedavého zaměstnání
  • protahujeme a uvolňujeme páteř
  • při cvičení používáme i postranní  gumy (theraband), které slouží jako činky
  • posilujeme zádové svaly, hýžďové, břišní, svaly pánevního dna a svaly udržující vzpřímené držení těla  (cviky zaměřené na hluboký stabilizační systém těla, balanční cviky)

Aby cvičení bylo účinné provádíme vždy 20 opakování cviku ve 3 sériích. Pokud na to zatím nestačíte, začněte s 10 opakováními a postupně zátěž zvyšujte.

 

 

Rehabilitační overball Rehabilitační overball